جستجوی وبمراسم جمع خوانی و نقد کتاب مطلع مهر به همت کتابخانه شهداء بن در محل این کتابخانه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، مرضیه سعیدی زاده، سرپرست کتابخانه شهداء بن از اجرای طرح 50 کتاب سال ویژه فروردین ماه در این کتابخانه خبر داد.

مسئول کتابخانه شهداء افزود: کتاب «مطلع مهر» نوشته امیر حسین بانکی پور در کتابخانه شهداء بن با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعادتی، عضو فعال کتابخانه و مبلغ مستقر در شهرستان و جمعی از اعضای کتابخانه، ویژه برادران جمع خوانی و نقد موضوعی شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعادتی، سخنران این نشست، به نوع نگاه و نگرش به ازدواج اشاره کرد و گفت: باید اصول و موانعی که در مسیر انتخاب همسر و ازدواج به وجود می‌آید شناخت و بتوان موانع را مدیریت کرد.

کتاب مطلع مهر نوشته امیر حسین بانکی پور کتابی است شامل راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر است که با توجه به آنچه در این کتاب می‌خوانیم، می توانیم عقل و قلب را به شیوه‌ی صحیحی مدیریت کرده و طبیعتاً به نتیجه مطلوب نایل شویم؛ در این کتاب تلاش شده که ضمن اشاره به مراحل ازدواج از تعیین ملاک‌ها تا خواستگاری ، تعیین مهر، تحقیق و غیره، مجموعه ای از راهنمایی ها، سوالات و اشکالات مختلف ارائه و به تناسب هر فصل رجوع جدی نیز به آیات و روایات گردد.

میثم امانی عضو فعال کتابخانه و رابط بین کتابخانه و موسسه مردم" نهاد پویا دستان جوان شهر بن" از شرکت کنندگان در این برنامه با بیان اینکه آموزش پیش از ازدواج تلاشی برای کاستن از ازدواج های ناموفق است گفت: برگزاری نشست های موضوعی راهکارهای انتخاب همسر، ازدواج موفق، موانع ازدواج و غیره با هدف ارتقای توانمندی‌های فردی برای انتخاب همسر و تشکیل خانواده موفق ضروری است.

ابوالفضل طاهری از دیگر شرکت کنندگان در این برنامه جمع خوانی و کتابدار کتابخانه شهدا بن نیز در این مراسم گفت: نهاد خانواده یکی از نهادهای مهم اجتماعی است که با ازدواج آغاز می شود، بنابراین ازدواج نقطه عطفی در زندگی انسان است و یکی از مهم‌ترین تصمیمات در طول زندگی می‌باشد. اما این تصمیم زمانی باید گرفته شود که اطلاعات، دانسته ها و تجربه های ما کامل باشد.

گفتنی است برگزاری این برنامه که با استقبال خوب اعضا مواجه شد، در طول سال جاری نیز برای دیگر کتابهای "طرح 50 کتاب سال" ادامه خواهد داشت.
تاریخ : دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 | 16:26 | نویسنده : کتابخانه شهداء بن | نظرات (0)

  • paper | عصر آدینه | سپهر نما